Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to coroczne święto obchodzone w naszej szkole. Ma ono na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz budowanie wrażliwości społecznej. Z tej okazji przygotowano gazetki informujące o trudnościach z jakimi muszą się codziennie mierzyć osoby dotknięte tym zaburzeniem. Nauczyciele zaś przeprowadzili lekcje, które pozwoliły uczniom wcielić się w rolę dziecka autystycznego. Zajęcia te budowały akceptację dla osób z autyzmem oraz kształtowały właściwe postawy prospołeczne. Na znak solidarności nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły założyli niebieskie ubrania. Tym niebieskim akcentem łączymy się ze wszystkimi autystykami, staramy się zrozumieć ich codzienność, z która się muszą zmagać.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę a także tolerancję naszej społeczności uczniowskiej wobec osób z autyzmem.