8 listopada 2023r. nasz szkolny chór wziął udział  w Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Dom Kultury w Żabiej Woli, podczas którego zajęliśmy drugie miejsce.

Jedną z nagród, które otrzymaliśmy były warsztaty wokalne dla chórzystów. Odbyły się one 16 marca br. zorganizowane w Domu Kultury w Żabiej Woli w godzinach 15.00-19.00.

Około godziny 14.00 wyjechaliśmy spod szkoły wraz z panią Iwoną Manistą-Kutryś oraz z panią Małgorzatą Długozimą. Na miejsce dotarliśmy po niecałej godzinie o 14:50. Gospodarze wydarzenia najpierw miło nas przywitali, po czym zaczęli prowadzić z nami zajęcia.

Na początku poznaliśmy się, a następnie rozgrzaliśmy struny głosowe. Rozgrzewka nie była długa, ale wystarczająca. Chwilę później przeszliśmy do ćwiczeń oddechowych, które polegały na rozluźnieniu gardła.

Po ćwiczeniach była przerwa, około 15-minutowa. Na miejscu czekał na nas  przygotowany wcześniej poczęstunek.

Gdy skończyliśmy jeść, przeszliśmy na wyższy poziom. Pani zaczęła nam opowiadać o tym, jak powinniśmy wyróżniać samogłoski w różnych piosenkach. Wykonaliśmy ćwiczenie, które polegało na śpiewaniu tego samego tekstu w różnych odległościach czasowych. W kolejnym etapie instruktorzy podzielili nas na dwie, a potem na cztery grupy, by wykonać to zadanie.

Instruktorka opowiedziała również, jak ważna jest przepona przy śpiewaniu i dała nam kilka przydatnych wskazówek. Dostaliśmy utwór, który mieliśmy zaśpiewać i podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z grup poszła ćwiczyć drugi głos, a pozostali ćwiczyli piosenkę pod tytułem  „Wszystko kwitnie wkoło”.

Po warsztatach mieliśmy okazję zobaczyć mini-muzeum żaby, które się tam znajduje.

Na sam koniec wspólnie zaprezentowaliśmy utwór, który możecie zobaczyć klikając link umieszczony poniżej.

Podróż do Mysiadła rozpoczęliśmy około godziny 19:15. Wróciliśmy bezpiecznie dotarliśmy do szkoły.

To było bardzo ciekawe warsztaty, które udoskonaliły nam nasze umiejętności.

Amelka Juszczyk,        Hania Twardowska